6 Eylül 2012 Perşembe

2011 Genel Seçim Sonuçları

2011 Genel Seçim Sonuçları, 2011 Milletvekili Seçim Sonuçları. Türkiye 2011 yılında girdiği Genel Seçimler'den beklenilmeye bir sonuçla çıkmıtı. Adalet ve Kalkınma Partisi girdiği 3. Milletvekili seçimlerinden de galip ayrılarak istikrarını sürdürürken, CHP ise oylarını bir önce ki seçimlere göre bir hayli arttırsa da gönül verenlerini mutlu edemedi. Seçimlerden Ak Parti her ne kadar rekor bir sonuçla lider de çıksa, milletvekili sayısının düşmesine engel olmadı. Seçimlerin ise şüphesiz en büyük süprizini Bağımsızlar yaptı. BDP'nin bağımsız adaylarla girdiği seçimlerde 36 Milletvekili çıkarması uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Seçimlerden sonra en çok tartışılan konu ise " Tutuklu Milletvekilleriydi " Seçim sonrasında tutuklu milletvekilleri serbest bırakılmayınca yeni bir tartışma gündemimiz oldu. Fakat sorun halen çözülebilmiş değil. İşte 2011 Milletvekili Genel Seçimleri Sonuçları ...2 yorum:

  1. hüda dava parti yok bu anket geçersiz dir

    YanıtlaSil
  2. Bu 2011 gösteriyor.Hür dava partisi Kürdistanda 1 tane milletvekili çıkaramaz.Amaç BDP'nin seçmeni çalıp Akpye yüksletmek.

    YanıtlaSil