12 Eylül 2012 Çarşamba

CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Kim 2013

CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı - CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Kim - CHP istanbul Adayı - 2013 Yerel Seçim CHP istanbul Adayı - CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı 2013 Yerel Seçimleri.

2013 Yerel Seçimleri yaklaştıkça, özellikle CHP'nin İstanbul adayının kim olacağı iyice merak edilmeye başlandı. Hatırlayacağınız gibi 200 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul adayı olan Kemal KIlıçdaroğlu %38'e yakın bir oy almasına rağmen Kadir Topbaş'ın gerisinde kalmıştı. Tabi ki seçimlere daha 1 yıldan fazla bir süre var ve yakın zamanda adayın kim olduğunun açıklanması beklenmiyor. Ancak şimdiden kulislerde belli isimler öne çıkmaya başladı.

GÜRSEL TEKİN
Bu isimlerin başında Gürsel Tekin geliyor. Gürsel Tekin'in 2009 yılında CHP'nin adayı olması bekleniyordu. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu rüzgarı karşısında fazla tutunamayarak geri planda kalmayı seçti. Bu yıl ki seçimlerde ise aday olabileceğinin sinyalini şimdiden vermeye başladı. Tekin yakın dönemde verdiği bir röportajda, " Sayın Kadir Topbaş'ın seçimlerde rakibi olmak isteri." demişti. Bakalım süreç bizlere neleri gösterecek.

MUSTAFA SARIGÜL
Bir diğer önemli aday ise Mustafa Sarıgül. Şişli Belediye Başkanı olduğu süreçte sadece ilçede değil, ülke genelinde olumlu bir izlenim bırakan Sarıgül'ün aday olup olmayacağını bilemiyoruz. Bilindiği gibi Türkiye Değişim Hareketi adı altında kurduğu oluşumu 2011 yılında seçimlere sokmamıştı. Uzun süredir sessizliğini koruyan Sarıgül'e CHP'den davet gelecek mi merak konusu. Ya da bu davet gelirse Sarıgül Kabul edecek Mi ?

AZİZ YILIDIRIM
Spekülasyondan öteye gitmeyen bir diğer iddia ise Aziz Yıldırım. 3 Temmuz sürecinden sonra bazı yerlerde Aziz Yıldırım'ın CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönünde iddialar geldi gerçeklik payı olduğu düşünülmüyor.

Peki, size göre CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Kim Olmalı ? Yotumlarınızı merakla bekliyoruz....

1 yorum:

  1. sarı gulden baskası ıstanbula alamaz kendınızı kandırmayın chp ıktıdara bıle sarıgul tasır bıraz elınızı vıcdanınıza koyun

    YanıtlaSil