26 Ocak 2013 Cumartesi

Genar Seçim Anketi Ocak 2013

Araştırma Şirketi Genar Türkiye genelinde 17 ilde yaptığı yerel ve genel seçim anketi sonuçlarını açıkladı. GENAR'ın anket sonuçlarına göre Ak Parti'nin oy oranları bir önceki anketlere göre yükselişe geçti ve %52 sınırını geride bıraktı. Yerel seçim sürecinin başlamasıyla birlikte anket şirketlerinin birbiri ardına açıkladıkları anket sonuçlarındaki farklılıklar seçmenlerinde kafasında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Çünkü A anket şirketi ile B Anket şirketinin aynı zaman diliminde yaptığı anketlerdeki çıkan sonuçlar arasında kimi zaman %5'lere dayanan farklılıklar görülebiliyor. Seçimler öncesinde bu tür tartışmaların birçok kez yaşanacağını tahmin edebiliyoruz. 

GENAR'ın 2 bin 166 kişi ile yaptığı araştırmaya göre bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusuna katılımcıların %52.4 AK Parti olarak cevap verdi. CHP diyenlerin oranı %25.6, MHP diyenlerin oranı ise %11.7.

Genel Seçim Anket Sonuçları
AK Parti: %52.4
CHP: %25.6
MHP: %11.7

Yerel Seçimler'de hangi partiye oy verirsiniz sorusuna ise katılımcıların %52.3 Ak Parti, %26.6'sı CHP, %11.6 MHP, %6.8'i ise BDP diye cevap verdi. 

Yerel Seçim Anket Sonuçları:
Ak Parti: %52.3
CHP: %26.6
MHP:%11.6
BDP: %6.8

Sabah Gazetesi'nin haberine göre ankette ayrıca katılımcılara Cumhurbaşkanı kim olsun sorusu da yöneltildi. Bilindiği gibi Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında Cumhurbaşkanlığı krizi mi yaşanıyor sorusu bir süre gündemi meşgul etmişti. İşte anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde öne çıkan isimler.

Recep Tayyip Erdoğan : %32.1
Abdullah Gül: %10.6
Kemal Kılıçdaroğlu: %5.2
2013 Secim Anketi

4 yorum:

 1. AK PARTİ AK PARTİ AK PARTİ

  YanıtlaSil
 2. şu anda tayip beyden daha iyisi yok geriye kalanlar evinin yolunu bulamazlar

  YanıtlaSil
 3. son yaşananlar umarım toplumun gözünü açar bu oranlar da yanlış kime sorsam pişman

  YanıtlaSil
 4. ak parti diye bi parti yok bu bir,şimdilik akp var bu iki,şimdilik boruları ötüyor bu üç,şapka düştü düşecek kel görünecek az kaldı bu dört ,beşi söylemiyorum o da tüm akp yandaşlarına kapak pardon hediyem olsun

  YanıtlaSil