18 Nisan 2013 Perşembe

İstanbul Yerel Seçim Anketi


Yerel Seçimlere 1 yıldan az bir süre kala, seçim tartışmaları iyiden iyiye kızışmaya başladı. Son olarak Başbakan Erdoğan’ın İstanbul milletvekilleri ile yaptığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul ilçelerindeki oy durumunu paylaştığı iddia edildi. Alınan bilgiler ve İstanbul yerel seçim anketine göre, Ak Parti'nin oy oranı gittikçe yükseliyor. 


İddialara göre Ak Parti’nin İstanbul’daki oylarını gitgide arttırdığı ve büyük bir fark attığı öne sürüldü. 2009 yerel seçimlerinde CHPnin kazandığı birçok ilçenin son yapılan ankette Ak Parti’ye geçtiği de belirtilen iddialar arasında. İşte söz konusu ilçeler ve anket sonuçlarındaki oranları…

Sizin yorumlarınız nelerdir? İstanbul'da oturan ziyaretçilerimiz bulundukları ilçelerdeki siyasi tabloyu ve yorumlarını bizlerle paylaşabilirler.

istanbul yerel secim anketi

11 yorum:

 1. Yalanın bu kadarını da görmedim yemin ediyorum. Bu anketleri yapanlar da, yayınlayan gazeteler de çok iyi biliyorlar ki Ak parti düşüşe geçti. Yani kimi kandırıyorsunuz ki siz? Allah aşkına kimi kandırıyosunuz? Aklınızca algı yöneteceksiniz, insanların seçimlerdeki davranışlarını etkileyeceksiniz. Ama bu göze parmak sokar gibi yapmayın bari. Oy oranlarını koruyor deyin, ne bileyim ama yükselişe geçti, fark atıyor falan bunların yalan olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile fark eder.

  YanıtlaSil
 2. Bu anketlere inanmıyorum. Ama Sultanbeyli için yazılan oranlara inanıyorum. Hatta daha da yüksek çıkabilir. %80 bile olabilir. Çünkü ben Sultanbeyliler kadar tepkisiz, umursamaz başka hiçbir ilçe ne gördüm ne de duydum. Ailem buradan kredi ile ev aldı. Zorunlu olarak yaşamaya başladım burada. Son 5 ayım tam anlamıyla cehenneme döndü resmen.

  Sokaklar çamır içerisinde, binalar çaroık, düzensiz, insanları bir garip. Kız arkadaşlınla yan yana yürüdüğünde onlarca göz seni süzüyor...

  Ve bir de bu ilçenin 11 üs diye bir otobüsü var. Sabahları akşamları hiç fark etmez. Süreki balık istifi gibi. İnsana yakışmayacak hareketler. Yani ciddi söylüyorum kurban pazarına getirilen hayvanlar bile daha rahat bir yolculuk yapıyorlardır. En azından hava alıyorlar. Burada o da yok. Her durakta kargaşa. İnsanlar birbirinin üstüne çıkıyor. Kavga gürültü eksik olmuyor.

  Ak Parti'de bu ilçedeki oyların nasılsa kendisine geleceğini bildiği için hiç sallamıyor.

  YanıtlaSil
 3. Benim anlayamadığım bir nokta. İstanbul'un yaşam standartları açısından en güzel ilçeleri deyince Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy gelir. Buradaki yaşayanlar da hep CHP'ye oy verir. Yani anlayamadığım şey şurası. Güngören, sultanbeyli, zeytinburnu gibi doğru dürüst ne çevre düzenlemesi ne ulaşımı, ne yaşam standartı olan bölgeler neden ak parti'ye oy verir?

  YanıtlaSil
 4. her seçim öncesi anket yapılır ve hep ak parti önde çıkar ve hep itiraz edip halkı aşağılıyanlar yanılır..Kafaları kumdan çıkarmak lazım!!

  YanıtlaSil
 5. Bu anketi yapan şirtket kimin?.yalanınızı yiyeyim sizin.para ile çalışan ayakçılar.ak parti için yapılan bir anketden chp nin çıkması yada mhp nin çıkması mucize olurdu.böyle bir anket çıksa anket şirketi parayı gidip chp y<ada mhp den mi isteyecek.at yalanınızı diyeyim.şaşkalozlar.

  YanıtlaSil
 6. bu ve benzeri anketlere doğrusu inanmak sadece saf olmaktır tüm bunların tek amacı var oda insanları doğruluklarına inandırmak ve bu şekilde yönlendirmek eğer internet anket sonuçları ise bunlar birileri pekiala birden fazla oy verip böyle görünmesini sağlayabilir hiç merak eden yokmu eğer dışarıda insanlar ile yapılan anketler ise nerelere gidiliyor kimlere soruluyor bu insanlar hangi siyasi fikirleri savunurlar

  YanıtlaSil
 7. oooohaaaaaaa!!!bu anket külliyen yalan.ben anketi kimin kime yaptırdığına bakarım.Yıllarca anketçilik yaptım müşteri memnuniyeti önde gelir.

  YanıtlaSil
 8. önceki seçimlerde yapılan anketlere ve çıkan gerçek sonuçlara baktığımız zaman maalesef bu sonuçların yanlış olabileceğine inanmak zor geliyor.

  YanıtlaSil
 9. önceki seçimlerde akp %35-40 deniyordu %50 aldı. şimdi %50 deniyor bakalım kaç çıkacak çok merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 10. akp kendi kendini bitirdi bida /50 ruyasında bile goremez sandıkta buyuk bi şok yasıcaklar galiba ole gozukuyo

  YanıtlaSil
 11. Akpnin oylarinda dogal olarak bir düsüs yasaniyor. Erdogana lider vasfi tasiyan rakip ciksa (chp olsun, yeni bir akim olsun) coktan yüzde 30 bandina sabitlenirdi oy oranlari. Cünkü akp secmeni bile "kadar hizmet, degisim, iyi niyet güzel ama daha fazlasi lazim" diyor. Ayrica nur iktidarin dogal ömrü maximum 3-4 secimdir.
  mhp, chp, ve digerleri degisim gecirmezlerse kesinlikle alternatif olamazlar. En fazla kazanacaklari 5% oy oranina halay cekerler!
  an itibari ile akp 43-47, chp 23-27, mhp 15-18, bdp 5-7. Cözüm süreciyle birlikte milletci oylarin hem akpden hem chpden mhpye kaydigi söylenebilir. Oylarin dinamizmi su anda bundan ibaret.
  ben sahsen cözüm sürecini kaygi ile izliyorum. Bugun secim olsa yereldede, geneldede oyum chpye fakat chpnin cok büyük bir evrim gecirmesi sart (lider ve davranis bicimi, uslup ve program degismeli)!!!

  YanıtlaSil