Sonar Seçim Anketi Nisan 2013

Araştırma şirketleri Nisan ayı itibari ile seçim anketi yapma yarışına girdiler. Çözüm süreci ve akil insanlar tartışması içerisinde girdiğimiz Nisan ayında, siyasi partilerin oy oranlarının ne olduğu sorusunun cevabını birçok kişi soruyor. 

Son olarak Sonar Araştırma şirketinin yayınladığı anket sonuçları çözüm sürecinin Ak Parti'ye pek yaramadığını işaret ediyor. Yaklaşık %5'lik bir oy kaybı görülen AK Parti'nin, seçmelerinden bir kısmını MHP'ye kaptırdığı tahmin ediliyor. 

SONAR Bilindiği gibi, 2011 genel seçimlerinde de, seçimlerden 10 gün önce açıkladığı sonuçlarla, seçimleri doğru tahmin etmişti. 

Yerel seçimlere henüz bir yıl kaldığını düşünürsek, aslında tahmin yürütmek oldukça zor. Çünkü, ülkemizde her gün yeni bir tartışma, her gün yeni gündem maddelerini görüyoruz. O zamana kadar siyasi tablo nasıl olur, hangi parti ne kadar oy alır, tahminde bulunmak hiç kolay değil....
Sizler de yorumlarınızla, tahminlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Anket şirketlerinin yayınladığı bütün anket sonuçlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz..

İŞTE SONAR'IN NİSAN AYINDA YAPTIĞI SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI
Anket toplamda 3000 kişi ile yüz yüze yapıldı. Kararsızların ve yanıt vermeyenlerin de dağıtıldığı oy oranlarına göre, bu gün seçim olsa, Ak Parti, %45,06, CHP %26,09, MHP ise %17,27  oy alacak.35 yorum

zaten akp verilen oyların yarısı mhp genç parti ve dsp anap dır

Reply

AKP %50 görürse bu memleket bitmiştir derim, ülke resmen satıldı ama bu memleket bu kadar mı kör

Reply

Kör mü ? 2001 yılınıda hatırlıyoruz ondan. Akp %52.9 dur ülkeyi satanlar geçmişte kaldı. Yok olacaklar bu başbakan yok edecek...

Reply

Başbakan herkese siz eskiden şuydunuz-buydunuz diyor. Bir de kendi geçmişine baksın. Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı değil miydi? Anayasa mahkemesi AKP yi irticadan suçlu bulmamış mıydı?

Reply

Vatanın takati yoktur, yeniden ihmale!
Doludizgin gidiyor, baksana izmihlale!
Ey cemaat uyanın, ne elverir artık uyku?
Yok mu sizlerde vatan namına bir duygu?
M.Akif Ersoy

Reply

Takke düştü kel göründü.Akp gerçek yüzünü gösterdi,uyandı herkes artık.Bu kadar şımarmamalı ve bu kadar azmamalıydılar.Türk Milletini aptal yerine koymakla çoookk hata ettiler.Sandıkta gereken cevabı verecektir Türk Milleti,Allahın izniyle inşallah.

Reply

Hele o Milletin vekillerine ne demeli Akp Milletvekillerine!!Bu kadar yalakalık!Pes doğrusu!Eğer başbakandan korkmayıp onu eleştirip hatalarını söyleseydiniz belki bu durumlara düşürmeyecektiniz partinizi.Türkiyenin yarısı istememişti zaten Akp yi.İsteyenlerde çoooktaaannn pişman oldular.Ama halen hata üstüne hata ve halen despotluk,kibir ve en önemlisi ADALETSİZLİK ki işte bu sizi mahvedecek!!!!

Reply

Türk halkı kürt açılımına destek çıkmış önyargılı bakmamıştır.. Dil,tv,andımın kalkması gibi şeylere göz yummuştur.. Bu saatten sonra sanmıyorum göz yumsunlar.

Reply

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Osman Pamukoğlu

Reply

Deveye diken insana .... yarasirmis.Akp cumhuriyeti ataturku yikacam diyor kimseyi rahatsiz etmiyor.bu nasil bir mantik anlamak mumkun degil ve hala oy orani yuzde 50.tarihi bilmiyenler Iran sahi pehlevi nin nasil yikildigini ve bugunku iranin nasil kuruldugunu bir ogreniversin.su anda turkiyeye ayni oyunla ayni sistem uygulaniyor.okuyun arastirin tartisin vatanimiza sahip cikin yoksa turkiyeyi 80 parcaya bolmek isteyecekler haberiniz olsun.

Reply

ak parti türkıyenın bır şansıdır 10 yıldır ıktıdarta olupta basarılı baska bır partı yok.muhalefet cok kolay sadce elestır ama bır projeklerı varmı hayır her zaman ak partii

Reply

BU ANKETLERE KESINLIKLE INANMAYIN BENCE HEPSI IKTIDARIN YANDASI OLARAK ANKETI SAPTIRIYOR BEN OYUMU MHP YE VERİCEM BU IHANET SÜRECİNİ ONLARIN BAŞINA YIKACAK BEN TÜRK MİLLETİNE İNANIYORUM Kİ HERKES BÖYLE YAPACAKTIR TÜRKİYE TÜRK KURULDU TÜRK OLARAKDA YAŞATILACAKTIR VATANINA SAHİP CIKAN HERKES BENIM FIKRIM MHP DE TOPLANIP OYUNU BOZMALI VATAN HAİNLERİNEDE KAÇACAK YER GİRECEK DELİK ARATACAKDIR ADIM GİBİ EMİNİM NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Reply

Türk olmaktan utanan insanlar çok geçmeden yaptıkları hatayı görecekler ama iş işten geçmiş olacak. Yazıklar olsun. Bu ülkenin kaynaklarını kullanan ve düşünmeden oy veren insanlara ise haram olsun(kendi emeklerim).

Reply

Amaç referandum

Biraz aklı ve zekâsı olan herkes anlıyor ki, bu heyetin asıl amacı AKP iktidarının Türkiye’ye dayatmak istediği “yeni!” anayasanın referandumda kabul edilmesi için bir ön “halkla ilişkiler” propagandası yapmaktır. Bu heyetin onurla bağdaşmayan tek görevi budur.

Reply

Terörle pazarlık

İşte terör örgütüyle yapılan pazarlıkların meyvesi bu aşamada alınacaktır. AKP’nin anayasa için 327 oyu var. Sadece 3 oy için BDP’ye ihtiyaç duyacaktır. Terör örgütü de alacağı tavizler karşılığında BDP’ye 330’u buldurma talimatı vermesi olasılık dışı değildir.

Reply

Anket oyunları

Bütün bunlara rağmen iktidarın endişe ve çekinceleri olduğu da görülüyor. Bu nedenle güya saygın bazı kuruluşlara anketler yaptırılarak halkın eğilimi soruluyor. Her nasılsa bu anketlerde “iktidara büyük destek” olduğu ortaya çıkarılıyor. Peki bu doğru mu?

Sorumluluk yok ki

Denilebilir ki “araştırma kuruluşları sahte anketler yayınlarsa ciddiyetleri zedelenir.” İlk bakışta doğru. Ancak bu şirketlerin şu anda bir sorumluluğu yok.

Verdikleri bilginin test edilmesi için bir seçim gerekli. Oysa bir yıla kadar seçim yok. “Yanılmışız” demek kolay.

Reply

SONAR anketi

Bu görüşümü SONAR’ın yaptığı son anket kanıtladı. SONAR araştırmasına göre AKP yandaş araştırma kuruluşlarının dediği gibi terörle muhabbeti sonucu oy kazanmamış aksine yüzde 45’e düşmüş. Bu oran kararsızlar dağıtılmadan yüzde 39’da kalıyor.

Bu inandırıcı

Yine denilebilir ki “SONAR’a niye inanıyorsun?”

Bu da ilk bakışta doğru. Ama SONAR son seçimleri neredeyse “milimi milimine” doğru tahmin etti. Çıtayı bu kadar yükselten bir şirket, şimdi neden sahtekârlık yapsın ve itibarını yerle bir etmeye kalksın?

Reply

Sırıtan sahtekârlık

İktidar yandaşı anketçiler sırıtan sahtekârlıkları ile kamuoyunu etkilemeye ve yönlendirmeye çalışıyor. Oluşturulan sahte bir iklimle halkın duyguları sömürülüyor ve “büyük dönüşüm” için zemin hazırlanıyor. Aydınlık insanların bu oyunu görmeleri gerekiyor.

Reply

Tayyip öyle yalancı oldu ki dün dediklerini bugün inkar eder oldu. Tayyip ayrıca da dün allah birdir demişti. Şimdiyse ''nayır ben allah birdir diye bir şey demedim, allah bir olur mu hiç. Bir milyon tane allah var seç beğen al, haydi ucuzluk pazarı burada'' diyecek kadar dinden imandan çıkmış ve kafasının üzerine kadar yalanlara batmış vıcık vıcık bir yalancıdır. Pkk da Tayyip'in can dostu ve kan ortağıdır.
Oyunu Mhp'ye ver ve Mhp seçimlerden sonra zıvanadan çıkmış Tayyip'i ve işbirlikçisi Pkk'yı aynı zindana tıksın.

Reply

Müslüman Türk Olan Akp'ye oy veriyorsa yazıklar olsun 1 Tane bile Türk bakan yok ,kürt, arap,gürcü,urum,muhacir aslında en büyük ırkçı akp ama hala mhp'ye çamur atıyor kürtlere özerklik verdi yakında anayasaya başkanlık için teröristbaşındanda destek aldı tamam pkk'lılar akp'ye oy versin bir sözüm yok onların çıkarı refahı için çalışıyor Müslüman Türk Akp'ye oy vermemeli git mhp'ye ver en azından TR için sigorta böldürtmez 2002'de 0 terörle teslim ettiler akp ye TR'yi hala mhp şehit haberleriyle oyu artıyor diyor kandan besleniyor diyor futursuzca öyle olsa idi 2002'de akp'ye 0 terörle TR'yi teslim etsinki?!

Reply

Tük Milleti'nin tek sesi Mhp'dir ve tek başkanımız Devlet Bahçeli'dir. Bugün İzmir mitinginde Devlet Bahçeli ve yanında Türk milleti şereften yoksun zavallı diktatörlük hastası tayyip'e hakettiği cevabı vermiştir ve her mitingde de daha fazlasıyla verecektir. tayyip artık bu aymazlıklarından ve vatan hainliklerinden işlediği suçların cezasını yakında zindanda girip ağırlaştırılmış müebbet olarak çekeceği için suratının şekli şemali kalmamış ve artık sığınmacı olarak kaçacağı ülke arayışlarına da başlamıştır. Allah Devlet Bahçeli'yi Türk Milletinin Başından asla eksik etmesin. Sağol varol Devlet Bahçeli. Allah senden razı olsun. Türk Milleti gurur duyuyor.

Reply

AKP YE OYVEREN PKK YA OY VERİR UYAN TÜRK MİLLETİ TÜRK CUMHURİYETİ TÜRKLÜK ELDEN GİDİYOR OYUM MHP YE

Reply

Bende 1999 seçimlerinde MHP'ye oy vermiştim , ama baktım 2002 seçimlerinde AKP Tayyip Erdoğanla geliyor ve o günden beri 3 dönemdir oyumu AKP'ye verdim . Ama keşke vermez olaydım AKP tam bir vatan haini çıktı PKK'yla kol kola bu vatanı parçalamaya bölmeye başladılar,verdiğim oy zehir zıkkım olsun .Ama bu seçimlerde oyumu VATANINA ,BAYRAĞINA ,MİLLETİNE VE BÖLÜNMEYE KARŞI DİMDİK AYAKTA DURAN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNE vereceğim..Başka çare yok...

Reply

bu saatten sona kime vereceğimizin önemi kalmadı çok daha önemli olan seçimlerde oylarımıza sahip çıkarak hile yapılmamasını sağlamak bunu başarırsak zaten gerçekler çıkacak ortaya!!!

Reply

ADSIZ C :AKP ye oy verdim BOB eş başkanı olsun diyemi,AKP ye oy verdim imralı ile görüşen namerttir deyip diyenleri şerefsizlikle suçlasın diyemi,AKP ye oy verdim TÜRK BAYRAĞINDAN,TÜRKLÜĞÜNDEN,TÜRK MÜSLÜMAN MİLLİYETÇİLİĞİNDEN gocunsun diyemi,AKP oy verdim 1000 yıllık tarihi değerleri ayaklar altına alsın diyemi,AKP ye oy verdim PKK lılarla ve onun uzantısı olan BDP ile KOL KOLA GEZSİN diyemi GÜN GELİR TARİH hesap sorar.3 dönem verdiğim oyumun hesabını mahşerde alacağım ve HELAL ETMİYORUM birdaha AKP ye oyum yoktur çünkü aldatıldık.

Reply

Akp'ye oy verenler sayesinde Hatay'in Reyhanli ilcesinde bu berbat olaylar oldu ve türk milleti katledildi. Akp'ye ve onun yanlis politikalarina daha cok oy verdikce daha cok Türk vatandasi ziyan olmakta maalesef. Diyecek söz bulamiyorum artik. Neyi hakederseniz onu alirsiniz. Akp'ye daha cok oy verin ve basiniza daha cok belalar bulun.

Reply

2 donem akp oy verdim bidaha verirsem ne olayım aslanı kediye boğdurdular ya tsk elini kolunu bağladılar çakalara kaldı meydan ama bu iş bole gitmicek oylar mhp ne mutlu turkum diye haykırana

Reply

Onu destekleyen bankalara cati. Artik isi bitti.Slm

Reply

bu düzeni kuranlar istediği sürece AKP iktidarda kalır ...bob oluşumu bitince giderler zaten kasaları da epey doldu ,çocuklarıda zengin oldu .
ne güzel di mi ,hem cumhuriti kuran AYYAŞlardan intikam al ,birde para ,rant elde et ..unutulmasın bu ülkede devlet yokken ÜLKÜCÜLER vardı .......sokaga inerse ne it ne de çakal bırakır .....

Reply

ARTIK BU ÜLKEDE OLMAYN OLMASI GEREKEN ŞEYLERİN OLMASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE VATANDAŞLARI İÇİN EN İYİSİDİR BUNLAR HAK VE EŞİTLİKTİR BU ÜLKENİN EN ÇOK İHTİYACI OLDUĞU ŞEYLERDİR. O YÜZDEN BU ÜLKENİN HAK VE EŞİTLİK PARTİSİNE ÇOK İHTİYACI VAR LÜTFEN OYUNUZU DÜŞÜNEREK VE DOĞRU KARAR VEREREK KULLANALIM

Reply

Bugüne kadar MHP ne yapti bebek katili dedigi öcalan kendi döneminde yakalanmadimi peki neden asmadi.Haaaaaa Pardoonn önder dediginiz adam o zamanlar kurt´a yakismayacak sekilde ecevitin köpekligini yapmakla mesguldü. Peki bugun haklarimiz yeniyor denen CHP gecmiste baskalrinin haklari yenildiginde neden agzini acmadi mesela türbanlilarin okunma haklari elinden alindiginda neden sokaklara dökülüpte türbanlilara copla vuran polise tepki göstermediler. Haaaa pardon dogruya onlar bazi gizli odalarda kendi saflarindan bazi vekillere kaset cekmekle mesgulduler. bu chp lilerin sanatcilardan fazla kasetleri var. simdide kilicdaroglunun ofisinde dans kasetleri cikti.

Reply

sana söylüyorum MURAT SAKA yazdigin yazida tek bir dogru var oda ayyas kelimesidir. ama bu ülkeyi senin gibi capulcular ve ayyaslar degil. canakkalede dinini imanini cok iyi bilen benim dedelerim ve sehitlerimiz kurdu. tamammi. haddi bil ve bu ülkeyi kuaranlara ayyas diye konusma kendini bilmez capulucu. bu zamanki capulcular o gunden bugune nasil yasayabildiler biliyormusun. baskalari savasirken onlar kesin gizlenmisdirler ondan zannediyorum. cünki capulcularda ne gezer düsmana karsi savasma yüregi.

Reply

elinde bir delili olan konuşsun lütfen gazeteden alınan her bilgi doğru değildir! çünkü yandaş medya çok!

Reply

KİM NE DERSE DESİN AKP KAZANACAK ARKADAŞLAR-MISIR SÖZCÜSÜ BİLE ŞİMDİ ERDOĞAN MISIRDAN ADAY OLSUN BURADA ÇUMHURBAŞKANI OLUR DİYOR. ARKADAŞLAR BİZ BU AKP'YE KARŞI BİR ALTERNATİF ÜRETMELİYİZ..! BU PARTİNİN TEMELİ ÇOK GÜÇLÜ..! FETHULAHCILAR-MAHMUDCULAR-MENZİLCİLER-NURCULAR HEP BU ADAMI TUTUYORLAR! İŞİMİZ ÇOK ZOR

Reply

Adam 7 seçimdir kazanıyor ya! adam gibi adama devleti sattığını söyleyenlere diyorum lozan'da ülke'yi kim ne sattı? apo'yu ipten alan zavallılara diyorum ! boş boş konuşmayın ! bu ülkede kimin ne mal olduğunu ülkenin çoğunluğu biliyor! yakında bilenler arttıkça bakalım bilmeyenlerin hali ne olacak! % 55-60 ARASI AKP kazanacak..ahaaaaaaaa buraya yazıyorum

Reply

Yorum Gönder